piątek, 4 marca 2011

Butelka detektywa

Tę zabawę zobaczyłam tutaj i od razu wiedziałam, do czego wykorzystamy zabarwiony wcześniej ryż :) Wspaniała zabawa! A do tego robienie jej zajęło 3 popołudnia! Bo jednego dnia barwiłyśmy ryż, innego lepiłyśmy figurki z modeliny, a dopiero trzeciego zrobiłyśmy butelkę- detektywa.

Co jest potrzebne?

Kasza, ryż (my miałyśmy wcześniej zrobiony ryż barwiony- do naczynia z niewielką ilością wody wrzucać porwaną bibułę, jak się zabarwi dodać ryż, a potem wysuszyć- samo rwanie bibuły było super zabawą dla obu dziewczynek! Ale ryż można też barwić farbami do jajek, których już jest pełno w sklepach- warto zrobić zapasy!)
Pusta butelka
• Małe przedmioty
• Lista przedmiotów
• Ewentualnie taśma
, by zakleić butelkę

Najpierw przygotowałyśmy butelkę, którą po kolei napełniałyśmy różnokolorowym ryżem. Pomiędzy warstwami ukrywałyśmy nasze skarby.Butelka gotowa do zabawy! Na początku Zosia nie chciała mieszać ryżu, ale potem wciągnęła się w zabawę i starannie zaznaczała na liście to co znalazła.A to już przedmioty ukryte w ryżu (już pięknie wymieszanym). Niektóre to tylko tacie udało się odnaleźć… A i Marysia ma super radochę z tą buteleczką i toczy ją po ziemi, lubi też gdy ja szukam i pokazuje jej odnalezione przedmioty.Bardzo polecamy tę zabawę!

2 komentarze:

  1. Fajne figurki modelinowe! zdolne dziewczyny jesteście!
    pozdrawiam
    Asia

    OdpowiedzUsuń
  2. super zabawa :) cieszę się, że znalazłam Wasz blog

    OdpowiedzUsuń