poniedziałek, 23 maja 2011

Polecam- Logico primo


Pogoda tak piękna, że całymi dniami siedzimy na dworze.. Albo na rowerze/ hulajnodze, albo na placu zabaw, albo na jakiejś wycieczce :) W tak piękne dni nie muszę wysilać się, by twórczo i ciekawie zająć dzieciom czas, bo same doskonale sobie radzą :)
Jednak kiedy po brykaniu Zosia jest zmęczona, albo gdy jedziemy samochodem, to Zosia bardzo chętnie zajmuje się swoją tabliczką logico primo. Książeczki z tej serii miałyśmy już z zestawu dla 3-latków, ale były już zdecydowanie za łatwe, dlatego dokupiłyśmy książeczki dla 4-latków.

Zabawa/ nauka polega na tym, że na tabliczce są kolorowe guziki i każde zadanie wymaga, by przesunąć guzik w odpowiednie miejsce- te guziczki dla dzieci są bardzo atrakcyjne i dzięki nim chętniej zabierają się do kolejnych zadań. By sprawdzić odpowiedzi wystarczy kartkę z książeczki odwrócić na drugą stronę- co dziecko może zrobić samon, a na drugiej stronie, oprócz odpowiedzi jest kolejne zadanie, tym razem plastyczne.

Z serii logico primo są książeczki dla 3,4,5 i 6-latków. Dla starszych dzieci jest tabliczka z większa ilością guziczków logico picollo - i książeczki są i wspomagające naukę angielskiego i gramatyki i matematyki itp. :)

Dostępne książeczki logico primo i logico piccolo tutaj :)

A tutaj przykladowe strony z naszych książeczek:


Naprawdę polecam!

3 komentarze:

  1. Hej, dzięki że o tym napisałaś! nie miałam pojęcia, że coś takiego istnieje! Właśnie szukam takich zabawek nadających się do samochodu, bo w wakacje będziemy sporo jeździć. Zdaje się, że to jest super. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To coś w sam raz dla nas, właśnie zastanawiałam się, czym można by zająć Maję w aucie, a tu taka podpowiedź. Na pewno będziemy chcieli kupić, dzięki i pozdrawiamy cieplutko :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Naprawdę bardzo polecam, szczególnie, że te zadania są bardzo wszechstronne! To chyba najfajniejsza rzecz jaką kupiliśmy dla dziewczynek (na razie tylko Zosia korzysta)!

    OdpowiedzUsuń