piątek, 21 grudnia 2012

Ozdoby na choinkę

W tym roku w końcu mieliśmy mieć żywą i dużą choinkę, ale z powodu wyjazdu zrezygnowaliśmy z tego pomysłu i ponownie mamy małą i sztuczną choineczkę.
Tegoroczne dekoracje są srebrno- fioletowo- niebieskie.
Oprocz fioletowych bombek to wszystkie ozdoby robiłyśmy same.
W końcu mam pistolet na klej, więc mogłam zrobić aniołki z makaronu. Oprócz tego są gwiazdki z masy solnej oraz wycięte z grubej tektury i pomalowane farbą w spreyu, oraz ozdobione brokatem.
Mamy też bombki ze steropianu ozdobione cekinami oraz pinezkami pomalowanymi lakierem do paznokci. Trochę roboty z tymi pinezkami, ale chciałam by dziewczynki też mogły dekorować bombki. Zosia pomagała też przy mocowaniu cekinów za pomocą krótkich szpilek.


A tak prezentują się ozdoby na choince:


Oprócz choinki najważniejszym elementem naszego świątecznego wystroju jest Szopka. Szopka, którą mamy jest dla nas bardzo ważna, gdyż kupił ją tata dziewczynek w Ziemi Świętej, gdy był tam na wycieczce podczas półroczego pobytu na misjii w Syrii 6 lat temu (tata dziewczynek jest żołnierzem, mamy ogromną nadzieję, że do Afganistanu nigdy nie będzie musiał jechać..), gdy nasza Zosia była jeszcze w brzuszku.
Co roku, podczas rozstawiania szopki, opowiadamy dziewczynkom jak to tata będąc w dalekiej Syrii dostawał listownie zdjęcia ciężarnej żony, oraz zdjęcia usg malutkiej Zosi. Na majowy poród na szczęście zdążył :)
 

A tak wygladały nasze zeszłoroczne ozdoby z masy solnej:


 
 Życzymy Wam, byście pięknie przeżyli te Święta Bożego Narodzenia i byście wykorzystali te dni na wzmocnienie więzi ze swoją rodziną!!!
Życzymy również wszystkiego dobrego w Nowym Roku!!!
 
Zosia i Marysia z rodzicami Asią i Sebastianem

6 komentarzy:

 1. Asiu! To super, ze nie macie dużej choinki bo to znak, ze niedługo sie zobaczymy:) Piękne ozdoby, mam nadzieje ze za rok z Idusią tez będziemy cos przygotowywać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Styropianowe bombki są piękne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ozdoby i choinka. I cudowna szopka. Jak byłam w ciąży z Krzysiem mój mąż też był w wojsku, na szczęście u nas w kraju a nie na misji. Szopka przepiękna i pełna wspomnień. Oby faktycznie nigdy na misję nie jechał !
  Życzę Wam wspaniałych, magicznych Świąt !

  OdpowiedzUsuń
 4. Cekinowe bombki są cudowne!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku 2013 ;)
  pozdrówki

  OdpowiedzUsuń
 6. piękna choinka!
  ale takiej szopki to Wam zazdroszcze!

  OdpowiedzUsuń