środa, 15 czerwca 2011

Polecam- MozaikaMozaika to gra logiczna typu tangram (jak chcecie zrobić go samodzieln
ie zajrzyjcie do Jo). Składa się różnokolorowych figur geometrycznych oraz książeczkę ze wzorami- od prostszych do coraz trudniejszych.
Postanowiłam w tej książeczce zapisywać w jakim wieku Zosi udało się ułożyć jaki wzór i naprawdę widać postępy! Ponieważ mamy w domu wiele gier i układanek, więc Mozaiką bawiłyśmy się tylko kilka razy i to w odstępie paru miesięcy- po coraz trudniejszych wzorach, które układa Zosia widać jak niesamowicie się rozwija mózg tak małego dziecka!

Te wzory układała jak miała 3 lata i 4 miesiące- wzory wymagają niewielu elementów i dokładnie jest narysowane, którego klocka powinna użyć. Nie musi więc sobie wyobrażać, ale prawidłowo odtwarzać i precyzyjnie układać (co wcale nie jest łatwe dla dziecka).
Te wzory układała jak miała 3 lata i 8 miesięcy i widać fenomenalny postęp! Nie dość, że układała wzory do których musiała już użyć wyobraźni, bo na rysunkach już nie było konturów klocków potrzebnych do ułożenia danej figury, to układała też bardzo precyzyjne wzory wymagające dużej ilości klocków oraz sporej koncentracji, by nie pomylić kolorów.Ostatnio też usiadłyśmy do Mozaiki, ale to nie był dobry moment, bo po jednym wzorze Zosia już nie miała ochoty. Teraz nastawiona jest na ruch, a nie na zadania wymagające koncentracji, myślę, że do Mozaiki wrócimy dopiero jesienią, bądź późnym latem.
Polecam zabawy tego typu. Można je również wykonać samemu, a w Internecie jest dużo wzorów, warto też zapisywać wiek dziecka , by móc zachwycać się tym, jak pięknie się rozwija i robi postępy!

5 komentarzy:

 1. o tak ta mozaika jest świetna. Przymierzam się do kupienia dla moich chłopaków, ale coś ostatnio nie mogę jej namierzyć.
  pozdrawiam serdecznie z www.skaczacwkaluzach.blogspot.com
  magda(c)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyczna, bardzo chciłabym taką kupić Majce,tylko gdzie ją upolować, hmmm?

  OdpowiedzUsuń
 3. Mamy tradycyjny tangram i donosimy, że Zo (skończone lat 3) lubi się nim bawić. Pewnie takie kolorowe cieszyłoby się większym wzięciem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja pamiętam że bardzo lubiłam wszelkie mozaiki w dzieciństwie. Moi chłopcy jeszcze nie układali. Czeka w kolejce:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń