środa, 19 września 2012

Słoiczek z zadaniami na leniwy dzień...

Są takie dni, kiedy robimy coś razem, są takie dni, kiedy dziewczynki same sobie wymyślają zabawę, jednak są też takie dni, kiedy ani ja, ani one nie mają pomysłu, co by tu porobić…
 
 
Żeby zawsze mieć w domu skarbnice pomysłów, zrobiłam dziewczynkom słoiczek pełen kolorowych karteczek z zadaniami. Już sam element losowania jest ekscytujący. Zadania są proste i głównie na zasadzie „narysuj… namaluj…”, gdyż takie leniwe dni pojawiają się najczęściej wtedy, kiedy dziewczynki są zmęczone. Zadania te są również do samodzielnego wykonania, bez naszej pomocy/ współpracy.
Przykładowe karteczki: Narysuj serce dla taty, by wiedział jak bardzo go kochasz / Narysuj 5 rzeczy, które lubisz jeść / Odrysuj swoją rękę i zrób z niej śmiesznego potworka / Usiądź przed lustrem i narysuj swój portret / Wybierz jakaś zabawkę i spróbuj ją narysować / Narysuj długiego, różnokolorowego węża / Narysuj talerz i wytnij go. Narysuj ciasteczka, wytnij i ułóż na talerzu / Zrób obrazek dla dziadków- wyślemy im go pocztą / Narysuj olbrzyma chodzącego po mieście / Zrób z koralików bransoletkę / Namaluj morze / Ułóż puzzle / Zbuduj scenę i za pomocą zabawek zrób dla nas przedstawienie….
Zadania na razie wykonuje głównie Zosia, gdyż Marysi prace są  ostatnio bardzo monotonne.. ;) serca/ motylki narysowane i pokolorowane różową kredką. To jej się chyba nigdy nie znudzi!
 
Nasze karteczki starczą nam na bardzo długo, ale w słoiczku ładnie komponują się z pokoikiem dziewczynek, więc stanowią uroczy element dekoracyjny :)
Polecamy to proste i kolorowe urozmaicenie codziennych zabaw!

9 komentarzy:

 1. Fajny pomysł ;) widzę, że tu dużo ciekawych pomysłów i ładnych rzeczy ;) Pozdrawiam.. i zapraszam do mnie!

  OdpowiedzUsuń
 2. kurczę! że też sama na to nie wpadłam! i chyba wykorzystam także w klasie...
  pozdrawiam Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pomysłowe!
  Jutro zabieram się za pisanie ciekawych zadań :)

  OdpowiedzUsuń