wtorek, 8 listopada 2011

Sylabowe Bingo pamięciowe :)


Jako, że wciąż poznajemy sylaby, to przedstawiam naszą kolejną sylabową grę.

To gra łącząca w sobie zasady z BINGO i MEMORY.

Każdy z graczy losuje jedną planszę na której są sylaby i proste wyrazy ( u nas MAMA, TATA, ZOSIA, MARIA, BABCIA, DZIADEK, UCHO, OKO, NOS, ZĘBY, USTA- czyli słowa, które Zosia globalnie zna).Oprócz plansz z sylabami są też pojedyncze kwadraciki z sylabami/ wyrazami.
Gra polega na tym, że każdy z graczy po kolei odkrywa kwadraciki z sylabami / wyrazami (oczywiscie kwadraciki odwrócone są napisem do dolu) i jeśli wybrany kwadracik pasuje do sylab/ wyrazów, które gracz ma na swojej planszy to go zabiera i odkłada na swojej planszy, jeśli zaś nie pasuje, to odklada z powrotem na srodek stolu.
Każdy gracz obserwuje dokładnie ruchy innych graczy i próbuje zapamiętać, co było wcześniej odkrywane i czy przypadkiem inny gracz nie odkrył kwadracika z jego sylabą/ wyrazem.
Wszystkie odkrywane sylaby/wyrazy są oczywiście czytane.
Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy zapełni swoją planszę :)

Żeby gra była weselsza, to wydrukowałyśmy ją na różowym papierze (czego nie widać na tych zdjęciach), na innej kartce wydrukowałyśmy tło, a potem skleiłyśmy razem, pociełyśmy i zalaminowałyśmy :)

Pozdrawiamy i wracamy do przygotowywania Marysinych urodzin, które pomalu się zbliżają :)

4 komentarze:

 1. Te Twoje gry są zawsze takie ładne i estetyczne. Ja robię gry wg takiej samej zasady, ale moje nie są takie równiótkie...
  pozdrawiam serdecznie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. świetny pomysł, by rozwijać u dziecka umiejętność analizy i syntezy wzrokowej, jakże ważnej w nauce czytania i pisania. pogratulować pomysłu :)
  No i czekam z niecierpliwością na kolejne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Udanych przygotowań!
  Gra jak zawsze dopracowana w szczegółach!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale super pomysł! Na pewno wypróbuję:)

  OdpowiedzUsuń